hhh

Loading...

środa, 30 listopada 2011

Lejmy wosk !

Hej, i dziś mamy w końcu Andrzejki - co prawda, większość osób świętowało je w ubiegły weekend, ale dla mnie te prawdziwe Andrzejki są właśnie dzisiaj :)

Przedstawię Wam parę andrzejkowych wróżb:

Lanie wosku.
Wosk można lać bezpośrednio przez dziurkę od klucza lub bez klucza. Na podstawie kształtu woskowej figury widzianej na wodzie lub przez odbicie cienia na ścianie- można zauważyć określony kształt. Każda osoba indywidualnie interpretuje tą rzeźbę z wosku.

Co Cię czeka?
Inna znana wróżba to kubki, w których kładzie się pewne rzeczy.
Pod jeden kubek kładzie się obrączkę, pod drugi monetę, pod trzeci listek a czwartą zostawia się pustą. Obrączka oznacza- ślub , moneta- pieniądze,
a liścik początek miłości.

Która z panien pierwsza wyjdzie za mąż?
Najbardziej znaną wróżbą jest zabawa z butami. Której panny but pierwszy przejdzie przez próg ta w następnym roku może spodziewać się zamążpójścia.

Kto będzie panem młodym?
Jeśli Panny chciały wiedzieć jaka będzie pierwsza litera swojego przyszłego męża, obierały jabłko- tak aby była tylko jedna obierka po czym rzucały za siebie. Kształt obierki pokazywał pierwszą literę imienia lubego.
Innym sposobem na poznanie imienia przyszłego męża jest stworzenie serduszka i napisanie na nim kilka imion. Potem należy odwrócić serce i przebić intuicyjnie miejsce na sercu, To imię które zostanie przekłute świadczy o tym kto będzie mężem.

a może warto wprowadzić nowy sposób, a mianowicie ciasteczka z wróżbą?
"Ciasteczka z wróżbą to świetna zabawa, możecie na karteczkach napisać wróżby, sentencję lub po prostu coś szalonego i dobrze bawić się jedząc kolejne ciastka i czytając na głos treść z karteczki."miłego wieczoru kochane Czytelniczki :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

za wszystkie ciepłe i zimne słowa dziękuję.
zawsze odwiedzam Autorów komentarzy.

wulgaryzmów i obelg nie toleruję.

UWAGA : najczęściej na pytania odpisuję pod postem ;)